עו"ד ג'אן (ג'אנט) שכטר, נשיאה


ג'אנט היא נשיאה לשעבר של AMIT, ארגון יהודי ניו יורק למען חיזוק החברה הישראלית וחברה במחלקה האמריקאית של הקונגרס הציוני, שבו גם שימשה בעבר סגנית הנשיא. מלבד אלו היא חברה בקרן קיימת לישראל ונשיאה לשעבר של ארגון בוגרות מכללת סטרן לנשים, חברה לשעבר במועצת המנהלים של הסוכנות היהודית וחברה לשעבר בוועד הפועל. ג'אנט למדה לתואר ראשון במכללת סטרן לנשים ולתואר ראשון מקצועי במשפטים בביה"ס למשפטים של ברוקלין. מלבד עיסוקה בחוק ומשפט, ג'אנט היא עורכת משפטית במגזין Trusts & Estates. היא נשואה לרדיולוג ד"ר שלדון שכטר. לשניים יש חמישה ילדים, בהם ארבעה עלו לישראל, וכמה נכדים בארה"ב ובישראל.

יואל דוד, חבר דירקטוריון וגזבר


ליואל תואר שני בניהול טכנולוגיה ותואר ראשון בארגונומיה. לשניהם למד באוניברסיטה העברית בירושלים. יואל הוא מנכ"ל היוזמה לדיור חברתי ומנהל החטיבה לנכסים של המחלקה הפיננסית בסוכנות היהודית. מ־1987 ועד היום יואל שימש במגוון משרות בתחום הפיננסים, במגזר הפרטי והציבורי, ומונה ליו"ר של של מגוון ועדות ולחבר דירקטוריון במגוון חברות וארגונים, שבהם ייצג את הסוכנות היהודית.

שושנה קשפינצקי־כגן, חברת דירקטוריון


שושנה היא בוגרת האוניברסיטה העברית ושירתה בצה"ל. בצעירותה עבדה כעוזרת הפקה בקול ישראל. שושנה ובעלה, יאיר כגן, עבדו כשליחי הסוכנות היהודית בברייטון והוב שבבריטניה. במסגרת עבודתם כשליחים הקימו השניים מרכז קהילתי, לימדו עברית וארגנו ארועים לחיזוק הקשר בין הקהילה המקומית וישראל. ב־1980 נשלח יאיר לניו יורק כדי לשמש מתווך בין האוניברסיטה העברית ואגודת ידידיה, ומאז משפחת כגן מתגוררת שם. "לנ"י קרובה לליבנו. למדתי את סיפורה המרתק ואני מאמינה בתפקיד החיוני והחיובי שהיא עדיין ממלאת בחברה הישראלית", אומרת שושנה.

עו"ד נגה בנמור־פילטש, חברת דירקטוריון


נגה היא בוגרת ביה"ס למשפטים באוניברסיטת קורנל וחברה בלשכת עורכי הדין של ניו יורק. בימים אלו נגה כותבת חוזי פיתוח תוכנה וטכנולוגיה והסכמי רשיונות בעבור חברות מתעשיית ההייטק העולמית ב"הרצוג פוקס נאמן". לפני כן עבדה נגה ב"שורת הדין", מלכ"ר המייצג קורבנות טרור, ובמחלקת הבריאות של Foley & Lardner בבוסטון.

ליסה גרוס, חברת דירקטוריון


ליסה נולדה בשיקגו בשנת 1941. אביה מאוריס ספרטוס היה מחלוצי הקהילה היהודית בעיר, ופילנתרופ בעל שם. הוא תמך בפדרציה היהודית בעיר, ייסד את המוזיאון העירוני ליודאיקה ואת המוסד העירוני נחשב ללימודים יהודים. במשך השנים הוא גם תמך רבות בטכניון בחיפה. ליסה היא אמנית מוכרת. היא למדה במסגרות רבות ובהן בי"ס קלישר, האגודה לאמנות ואוניברסיטת תל אביב. עבודותיה הוצגו במגוון תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בישראל ובחו"ל. היא נשואה לוויליאם גרוס, אספן יודאיקה נחשב, ולשניים יש שלושה ילדים וארבעה נכדים.

עו"ד אסתר פלפל־פז, מנכ"לית


אתי היא בוגרת האוניברסיטה העברית וחברת לשכת עורכי הדין הישראלית. מאחוריה יותר מ־40 שנות ניסיון בקידום זכויות נשים והגנה עליהן. משנת 2004 משמשת אתי המנהלת הכללית והיועצת המשפטית של לנ"י. לפני הצטרפותה ללנ"י הייתה אתי יועצת משפטית בארגון "נעמת" ושם סיפקה ייעוץ משפטי מסובסד לנשים במשך 16 שנים. היא כיהנה גם כמנהלת המחלקה המשפטית ב"נעמת". במהלך הקריירה שלה הייתה אתי מעורבת בתהליכי חקיקה הקשורים בזכויות נשים ושימשה יועצת משפטית במגוון ועדות ממשלתיות, כגון וועדת נאמן למציאת פתרונות בנושאי גיור, וועדת הפונדקאות על פי "חוק ההסכמים לנשיאת עוברים", שבה שימשה יועצת משפטית ונציגת ציבור במשך 13 שנים. אתי הייתה שותפה להקמת עמותת "מיחד" לקידום משפחות חד הוריות, להקמת עמותת "על"ה" לעידוד אימוץ בין-ארצי. כמו כן הייתה מהמיסדות של עמותת "כ"ן - כוח נשים" לחיזוק כוחן של נשים בזירה הפוליטית.. אתי נשואה לזאב. היא אם לשלושה ילדים וסבתא לארבעה נכדים.

עו"ד זאב פלפל־פז, יועץ משפטי מתנדב


זאב נולד בצפת ב־1944 לשושלת של שמונה דורות ארצישראליים. זאב הוא בוגר האוניברסיטה העברית, חבר לשכת עורכי הדין הישראלית (מ־1969) וחבר לשכת עורכי הדין בניו יורק (מ־1987). במהלך הקריירה ייצג זאב גופים מסחריים וחברות רבות בישראל ובארה"ב. זאב משמש יועץ לאגודת ידידי האוניברסיטה העברית בארה"ב ואגודת ידידי מוסד רמב"ם. מלבד אלו, הוא חבר במחלקת משפט מסחרי ויישוב סכסוכים אלטרנטיבי בלשכת עורכי הדין בניו יורק. זאב היה שותף להקמת "שקיפות בינ"ל ישראל (ע"ר) – שביל". משנת 2004 משמש זאב יועץ משפטי בהתנדבות בלנ"י. הוא נשוי לאתי, אב לשלושה וסב לארבעה.

מלכה יוסף, מנהלת כספים


מלכה משמשת מנהלת הכספים של לנ"י מ־1991. היא החלה את דרכה בארגון כרואת החשבון של "אורה" (מפעל להעסקת נשים עיוורות בנתניה) ומיד לאחר מכן קיבלה לידיה את ניהול הכספים של הארגון כולו. מלכה למדה ביולוגיה בפקולטה לחקלאות מזון וסביבה, שלוחתה של האוניברסיטה העברית ברחובות. בסוף שנות ה־80 החלה ללמוד הנהלת חשבונות. מלכה היא אם לשני ילדים וסבתא לחמישה.

עמי שגיא, מנהל אדמינסטרטיבי


עמי הוא הנדסאי תעשייה וניהול ובוגר תואר ראשון במנהל עסקים. בשנים 1974־2001 שירת בצה"ל בשירות קבע ומילא מגוון רב של תפקידי ניהול וארגון. עמי השתחרר מהצבא בדרגת רב סרן, ועם שחרורו הצטרף לארגון "יד לבנים". בשנים 2002־2004 שימש עוזר מנכ"ל בארגון. ומ־2005 משמש המנהל האדמיניסטרטיבי של בית לנ"י בתל אביב. עמי אב לשלושה ילדים וסב לשני נכדים.

רו"ח ערן רנאטו יאראק


רו"ח ערן רנאטו יאראק נולד ב־1959 והחל לעסוק בראיית חשבון בשנת 1979. ערן למד לתואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ולתואר שני במשפטים באוניברסיטת בר אילן. ערן הוא מבקר פנימי וסא"ל במילואים ומשמש כדירקטור בחברות ציבוריות ובתאגידים ממשלתיים. הוא מוסמך מטעם לשכת המבקרים הפנימיים וחבר לשכת רואי חשבון בישראל. ערן נשוי ואב לארבעה.

רו"ח טרוויס לודן


טרוויס הוסמך לעיסוק בראיית חשבון ציבורית ב־1999 בניו יורק. הוא למד לתואר ראשון בחשבונאות ב־SUNY-Binghamton ושימש שותף מבקר ב־Berdon במשך 15 שנה. ניסיונו בראיית חשבון ובבקרה נפרש על פני קשת רחבה של מגזרים עסקיים - נדל"ן, תעשייה ומלכ"רים. במסגרת עבודתו מייעץ טרוויס לחברות בתהליכים עסקיים מורכבים. הוא מספק דו"חות פיננסיים ומייעץ במגוון תחומים, כל זאת תוך זיהוי תהליכי שיפור וחיזוק השליטה הפנימית של הארגון.
עברית