לנ"י, שהחלה את דרכה בקליטתן של נשים יהודיות שהיגרו לארץ ישראל, לימים מדינת ישראל, בגפן, והתגייסה במלוא המרץ להצלחת קליטתן בחברה הצעירה, עושה בימינו דבר דומה: עשרות צעירים יהודים (18־30) משתכנים בימים אלו בבית לנ"י, הממוקם בלב תל אביב, ברחוב המלך ג'ורג'.

"במאי 2018 הגעתי לישראל לטיול של עשרה ימים במסגרת הקבוצה הבוגרת של תגלית", מספר מת'יו לוי מלוס אנג'לס, המתגורר בימים אלו בבית לנ"י, "חזרתי לארה"ב ומיד חיפשתי דרך לחזור לישראל. מצאתי את התוכנית ‘Israel By Design’, שמשכנת חלק ממשתתפיה בבית לנ"י בתל אביב. הסברתי להם איזה סוג של התמחות אני מחפש – בתחום הטכנולוגי – ואיפה אני רוצה לגור. מכיוון שהייתי בן 31 ביקשתי לגור לבד. יש לי פה כל מה שאני צריך. אני מבשל, נפגש עם חברים, לומד ועובד. אני לא מאמין שהייתי מגיע לכאן בלי הכנת הקרקע הזו".

כמו מת'יו, צעירים יהודים רבים מגיעים מכל העולם לבית לנ"י במסגרת שיתוף הפעולה עם הפרויקטים "תגלית" ו"החוויה הישראלית" של הסוכנות היהודית וממשלת ישראל.  כ־150 צעירים משתכנים בבית לנ"י לתקופה של שלושה חודשים עד שנה ובזמן הזה לומדים עברית, שומעים הרצאות על ההיסטוריה היהודית, נפגשים עם ישראלים בני גילם ומסיירים בארץ. מלבד זאת, הם משתתפים בפרויקטים של עבודה והתמחות בבתי חולים, בבתי ספר, בחברות הייטק ובבתי ספר למוזיקה.

הגינה החדשה שלנו 2019"היינו רוצים לזכות לכך שכל מי שמתגורר בבית לנ"י יהפוך לעולה חדש", אומרת אתי פלפל־פז, מנכ"לית לנ"י, "אנחנו מציעים להם בית מתוך תקווה שחלק מהם יחזרו לארץ בתור עולים חדשים ואלה שיחזרו למקומות מגוריהם, ישמשו כשגרירים טובים של מדינת ישראל בעולם".

בית לנ"י, ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב, מחולק לשלושה אגפים, בהם 75 חדרים ו־162 מיטות. בשנת 2019 שופץ אגף A, ובו 27 חדרים ו־58 מיטות. בכוונת הנהלת לנ"י להמשיך בחידוש שאר האגפים: אגף B, ובו 37 חדרים ו־64 מיטות, ואגף C, ובו 11 חדרים ו־40 מיטות. בקומת הקרקע כיתות לימוד, אולם אירועים, משרדים ומחסנים.

עברית